Logo
English version English
German version German

O nás

Původní nápad založení databáze Parson Russell teriérů vznikl začátkem května 2010. Nejprve jsme zkoušeli různé možnosti jak získat program, na kterém by se dala databáze provozovat. Oslovili jsme několik již funkčních projektů i autory těchto projektů, vždy to však na něčem ztroskotalo. Buď na nesmyslně vysokých finančních požadavcích, na neochotě vlastníků již hotového programu, nebo na neznalosti vlastního systému, jestli je možné přidat další jiné plemeno. Zkusili jsme i sami navrhnout vlastní program, ale nikdo z nás není programátor a poměrně záhy jsme přišli na to, že naše základní znalosti PHP a MySQL na vytovření takovéhoto projektu nestačí. Po tomto zjištění celý projekt na více než rok usnul. V tomto období jsme se věnovali tedy alespoň sběru a doplňování dat, což samo o sobě nebylo vůbec jednoduché.

Zhruba v polovině léta minulého roku se náhodou podařilo najít vhodný program, do kterého by se daly naše Parsoní odchovy napasovat. DogArchive, jak se tento program jmenuje, vytvořila před pár lety Karin Schellner, rakouská chovatelka Whipetů a předtím, než jej dala volně k dispozici, jej celkem slušně vyladila. I přesto ale trvalo několik měsíců doupravit tento program k naší relativně plné spokojenosti. To bylo dáno hlavně zvláštnostmi českého pravopisu a diakritiky. Poslední fáze už byla jen dá se říci "nudnou rutinou", kdy se začala databáze naostro plnit daty. A vše ukončil finální překlad do Češtiny.

Snažíme se shromáždit na jednom místě co nejvíce informací o Parson Russell teriérech, kteří byli odchováni nebo zasáhli do chovu v České republice a na Slovensku. Aktuálně nám nejde o to mít co největší databázi a v ní co nejvíce Parsonů, ale mít tam pouze ty, kteří se nějak podílejí a v minulosti podíleli na našich odchovech. Chov PRT v České republice se řídí předpisy FCI a proto (bohužel) v této databázi najdete velmi málo jedinců z německých klubů, které pod hlavičkou FCI nechovají a tedy nejsou FCI a naším klubem uznávány. Chov Parsonů u nás začíná oficiálně teprve v roce 1993, kdy se první fence jménem Zara v. Rohrigmoos, dovezené ze Švýcarska, narodil první potomek. Ten ještě do chovu nezasáhl, to se podařilo až vrhu druhému. Od té doby prošlo českým chovem více jak dva tisíce PRT.

Tyto webové stránky a databáze jsou tedy určeny pro všechny chovatele, majitele a přátele Parson Russell teriérů. Doufáme, že shromážděné informace vám pomohou se v tomto plemeni více orientovat.

 

Kdo je kdo a kontakty

Administrátor a správce celého webu: Založeno na základě
Jiří Ležal (Gryf)
E-mail: j.lezal@email.cz
Software DogArchive The Whippet Archives
Copyright © 2006-2009 Karin Schellner.
Správce České části databáze:  
Leona Urbanová (Gigi-Lou)
E-mail: anoel.jedina@gmail.com
 
Správce Slovenské části databáze:  
Bibiana Košáriová (Bibiana)
E-mail: foxmeadows@gmail.com
 

Externí spolupracovníci

Úpravy grafiky:  
(úvodní logo, bannery, ikonky apod.)  
Erika Gašparová
Web: http://www.aaj.sk
 
Programátorské konzultace a úpravy:  
Ondřej Brejla
Web: http://www.brejla.cz
 
 

Vyloučení odpovědnosti (Disclaimers):

Správci CZ a SK neoficiální plemenné knihy Parson Russell Teriérů vynakládají veškeré úsilí, aby informace zveřejněné na těchto webových stránkách byly aktuální a přesné, avšak nemohou nést právní odpovědnost za chyby, nebo opomenutí. Správci CZ a SK neoficiální plemenné knihy Parson Russell Teriérů si vyhrazují právo provádět změny bez předchozího upozornění. Pokud zjistíte, že něco není v pořádku, kontaktujte nás prosím na výše uvedených e-mailech dle zaměření zjištěné chyby..

Naše webové stránky obsahují odkazy na jiné webové stránky, nad kterými autoři nemají žádnou kontrolu a nemohou zodpovídat za obsah těchto stránek. Pokud se rozhodnete navštívit tyto stránky, činíte tak na vlastní riziko.

Pokud některý z obsahu zde není public domain, bude odstraněn z těchto stránek okamžitě, na žádost majitele autorských práv. Není v našem úmyslu porušovat autorská práva. Toto je neziskový hobby projekt, určený ke sdílení informací o PRT pro chovatele, majitele a přátele Parson Russell teriérů převážně z České a Slovenské Republiky, ale i ze světa.